Start
Dla Rodziców


Nowy nr rachunku bankowego

Email Drukuj PDF

Drodzy rodzice,
pragniemy poinformować, że w roku szkolnym 2018/2019 został otwarty rachunek bankowy, na który można dokonywać  wpłat na fundusz Rady Rodziców.

nr rachunku bankowego

02  1240  1662  1111  0010  8618  9625

Rada Rodziców Publicznego Przedszkola w Bogacicy
Oddział Zamiejscowy w Bażanach
z siedzibą: 46-243 Bogacica, ul. Wolności 4
(w treści przelewu proszę wpisać Imię, Nazwisko dziecka oraz grupę)

Za dokonane wpłaty dziękujemy w imieniu dzieci i zachęcamy do dokonywania dalszych wpłat.
Wspólnie możemy zrobić więcej dla naszych dzieci.

Przewodnicząca Rady Rodziców
Katarzyna Wyrębek

 

PODZIEKOWANIA

Email Drukuj PDF


Publiczne Przedszkole w Bogacicy z Oddziałem Zamiejscowym w Bażanach, składa

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA

osobom i firmom za pomoc w zorganizowaniu Dnia Dziecka :


- Dorocie i Damianowi Jantos

- Piekarni Rojowski S. w Bogacicy

- DFK koło Bogacica (Mniejszości narodowej)

- Firmie „Michalinka”

- PKS  Kluczbork

- MKS Kluczbork

 

Bezpieczne ferie zimowe

Email Drukuj PDF

Zimowa aura zachęca naszych milusińskich do szaleństw na śniegu i lodzie. Dzieciaki uwielbiają szalone zabawy, kiedy to adrenalina sięga zenitu.

Z jaką radością my rodzice patrzymy na roześmiane buziaki, roziskrzone oczy i dajemy się wciągnąć w szaleńczą zabawę pozwalając dzieciom na więcej niż byśmy chcieli i niż pozwala na to zdrowy rozsądek. Ale pamiętajmy, że to do nas należy opanowywanie emocji i myślenie na zapas, co by było gdyby!

To my jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo naszych maluchów, które jeszcze nie mają zdolności przewidywania, a fantazję mają zdecydowanie bujniejszą niż my, dorośli!

Jest wiele rzeczy, którym nie jesteśmy w stanie zapobiec podczas zimowej zabawy dzieci- złamania, zwichnięcia, stłuczenia to norma na oblodzonych  chodnikach i schodach.

Naszym zadaniem jest jednak przewidzieć, co złego może spotkać naszą pociechę podczas zabawy i zrobić wszystko aby do tego nie dopuścić.

Na nas ciąży odpowiedzialność za bezpieczeństwo naszego dziecka.

 

Więcej…
 

Grypa - jak uchronić przed nią małe dziecko?

Email Drukuj PDF

Dziecko, które właśnie poszło do przedszkola, w pierwszym roku może przechodzić nawet sześć do ośmiu infekcji. Z czasem będzie ich łapać coraz mniej, bo chorując nabiera odporności.
Najczęściej są to lekkie przeziębienia z katarem, drapaniem w gardle i kaszlem oraz podwyższoną temperaturą (z reguły poniżej 38 st. C). Wystarczy zatrzymać dziecko na kilka dni w domu, dbać, żeby dużo piło, często wietrzyć mieszkanie, a organizm w ciągu paru dni poradzi sobie z wirusem. Zwykle nawet nie trzeba kłaść malca do łóżka, bo nie traci ochoty do zabawy.

 

Więcej…
 

Jak należy czytać dzieciom bajki?

Email Drukuj PDF

Nawyk czytania warto kształtować jak dziecko jest jeszcze niemowlakiem – przyzwyczaisz dziecko i siebie do wspólnego czytania, a dzięki temu będziesz systematycznie wpływał na rozwój małego mózgu.

Warto wiedzieć, że im młodsze dziecko, tym krótszy jest jego czas koncentracji uwagi. Waszą zatem przygodę z czytaniem rozpocznij od kilkuminutowego czytania dziennie, stopniowo go wydłużając, aż Twoje dziecko samo uzna, że czas poświęcony na czytanie to świetna zabawa.

 

Więcej…
 


Strona 1 z 15